Niespotykane hotele w Polsce

Turyści decydując się na rezerwację miejsc w danym hotelu przede wszystkim zwracają uwagę na dostępność miejsc w pożądanych przez nich terminie. Niezwykle ważne jest także wnętrze i design wybieranego hotelu. Oto kilka przykładów wyjątkowych miejsc hotelowych w Polsce.

Baltic Palace w Pobierowie

Zwykle architektura hotelowa na Pomorzu nie ma pochlebnych opinii, tutejsze budynki posądzane są o pójście drogą kiczu, tandety czy efekciarstwa. Coraz częściej można spotkać się z obiektami, które są w opozycji do tych doniesień. Przykładem tego jest Baltic Palace w Pobierowie. Został on zaprojektowany przez Piotra Michalewicza oraz Mateusza Tańskiego. Jego smukła, wysoka i szklana budowla została zwieńczona jednospadowym dachem. Budynek ten ciągnie się od dachu aż po oświetlony chodnik, pięknie prezentujący fasadę. To bardzo oryginalne rozwiązanie. Dodatkowe białe wypełnienia w szkle nadają budynkowi bardziej eterycznego wystroju. Inspiracją dla twórców tego obiektu była awangardowa architektura, pochodząca z czasów modernistycznych.

Niespotykane hotele w Polsce

Wyjątkowy obiekt w stolicy

Hotel Sound Garden to pionierski obiekt samoobsługowy, w którym nie ma recepcji. Występują tylko elektroniczne kioski. Rezerwację można dokonać za pomocą internetowej aplikacji, podobnie jest z płatnościami. Każda kondygnacja hotelu ma inny nastrój, który kreowany jest przez muzykę. Świetnie odnajdą się w nim fani rocka, jazzu czy muzyki relaksacyjnej. Został on zlokalizowany przy trasie na Warszawskie Okęcie oraz należy do kompleksu Business Garden. Został zaprojektowany przez JSK Architekci.

Hotel Narvil w Serocku

Obiekt został wybudowany nad Zalewem Zegrzyńskim, mieszcący się niedaleko Warszawy. Nie jest on widoczny zbytnio, ponieważ otoczony został drzewami. Budynek został zaprojektowany przez Konrada Rubaszkiewicza, który niespotykanie wpisał hotel w krajobraz tego akwenu. Hotel został porozdzielany na kilka mniejszych brył, które otoczone zostały zielenią. To w pełni nowoczesne budynki, które zostały wspaniale zintegrowane z naturą tego miejsca.