Dlaczego warto pojechać w Bieszczady?

Chcesz odpocząć od codziennego trudu prowadzenia firmy? W takim razie wybierz się w Bieszczady! To idealne miejsce dla osób, które marzą o tym, by uciec od miejskiego zgiełku i zrelaksować się na łonie natury. Sprawdź kilka naszych propozycji na urlop w Bieszczadach.

Solina

Ze względu na wyjątkowe walory krajobrazowe i naturalne piękno Solina jest jednym z najpopularniejszych kurortów wypoczynkowych w Bieszczadach. Czyste powietrze, jezioro i plaża stwarzają idealne warunki do relaksu. Malowniczy Zalew Soliński stwarza doskonałe warunki do uprawiania sportów wodnych. Oznakowane szlaki prowadzą przez okoliczne wzgórza. Jedną z największych atrakcji Soliny jest słynna tama.

Jeśli marzysz o spokojnym odpoczynku, wybierz się na Plażę Jawor nad jeziorem Solińskim. W pobliżu znajdują się obiekty gastronomiczne: liczne bary, restauracje, lodziarnie i pizzeria. Miłośnicy sportów wodnych mogą wypożyczyć kajaki, łódki wiosłowe i rowery wodne.

Dlaczego warto pojechać w Bieszczady? 

Zagórz

Miasto i gmina Zagórz to miejsce o wyjątkowej urodzie, idealne do uprawiania turystyki aktywnej i ekologicznej. Miłośników grzybobrania zachwyci obfitość grzybów w rozległych lasach w południowo-wschodniej części gminy. Mieszka tu wiele wspaniałych ptaków drapieżnych, takich jak myszołowy, pustułki i orliki krzykliwe. Na brzegach Osławy można spotkać rzadkie bociany czarne. Gmina Zagórz jest ponadto siedliskiem czapli i łabędzi. W nocy można często usłyszeć pohukiwanie puszczyka i uszatki. 

W Zagórzu i okolicach znajduje się wiele wyjątkowych przykładów architektury sakralnej. Na szczególną uwagę zasługują XVII-wieczne ruiny klasztoru Karmelitów Bosych ufundowanego przez rodzinę Stadnickich. W pobliżu wzgórza klasztornego znajduje się XVIII-wieczny kościół parafialny, który od 2007 roku nosi nazwę Sanktuarium Matki Nowego Życia. Największym skarbem świątyni jest cudowny, późnogotycki obraz Zwiastowania Najświętszej Maryi Panny.

Dlaczego warto pojechać w Bieszczady? 

Jakie atrakcje czekają na Ciebie w Bieszczadach?

Być może zainteresuje Cię też “Szlak ciekawostek historyczno-przyrodnicznych”. Do najciekawszych atrakcji tego 10-kilometrowego szlaku są malownicze skaliste bystrza na potoku Tarnawka, pomnik przyrody Dąb “Staruszek” i podobny dąb szypułkowy “Szumny”. Na 8,5- kilometrowej trasie wytyczonej we wsi Tarnawa Górna również znajdują się wyjątkowe obiekty przyrodnicze.

Jedną z najnowszych atrakcji turystycznych Zagórza jest ścieżka dla pieszych i rowerzystów, znajdująca się w centrum miasta wzdłuż lewego brzegu Osławy. Panuje tu wyjątkowy klimat, który przypadnie do gustu osobom preferującym aktywny tryb życia w zgodzie z naturą. 

To jednak nie wszystkie atrakcje turystyczne w Bieszczadach. W Wołosatym zobaczysz ruiny drewnianej cerkwi Wielkiego Męczennika Dymitra z 1837 roku i cmentarza. Przed II wojną światową Wołosate liczyło ponad 1000 mieszkańców, a obecnie mniej niż 50 osób.

Jeśli lubisz aktywnie spędzać czas, wejdź na szczyt Korbania (894 m n.p.m.). To jedna z najciekawszych atrakcji w pobliżu Łopienki, Baligrodu, Stężnicy i Baligrodu.Rozciąga się stamtąd przepiękny widok na Bieszczady i Jezioro Solińskie.