Kiedy uczyć dzieci języków obcych?

Śmiało można zaryzykować twierdzenie, że świat jest bliski wariacji na punkcie języków obcych. Kładzie się na nie nacisk już w wieku dziecięcym, kiedy najłatwiej zapamiętuje się podstawowe słówka i zwroty. Znajdą się zarówno zwolennicy, jak i absolutni przeciwnicy nakłaniania najmłodszych do wielogodzinnej nauki. Tymczasem nikt nie mówi o poznawaniu języków obcych ponad wszystko, kosztem beztroskiego dzieciństwa. Faktem jest, że znajomość choćby języka angielskiego może w przyszłości ułatwić funkcjonowanie w obecnie kosmopolitycznym świecie. Kiedy więc jest najlepszy czas na naukę języków obcych?

Kiedy uczyć dzieci języków obcych?

Najlepszy czas na naukę języków obcych

Obecnie znajomość języków obcych, a już na pewno angielskiego jest czymś oczywistym, dlatego lekcje w przedszkolach nie są czymś dziwnym. Pojawiają się już nawet lekcje z języków niemieckiego, czy chińskiego. Każdy rodzic z pewnością chce zapewnić swoim pociechom jak najlepszy start w dorosłe życie, dlatego dążą do ich ciągłego rozwoju. Naukę języków obcych warto jednak rozpocząć od jednego, takiego który z pewnością przyda się najbardziej w przyszłości. Chodzi oczywiście o angielski bielany – w Krakowie funkcjonuje wiele szkół, w których zajęciach są dostosowane do wieku kursanta. Umownym wiekiem, kiedy dziecko powinno mieć pierwszy kontakt z językiem angielskim jest 3 rok życia, ale pod warunkiem, że potrafi już porozumiewać się w swoim ojczystym języku. Przed zyskaniem tej umiejętności nie powinno się robić takich kroków, ponieważ jest to tylko strata czasu i pieniędzy. Podobny efekt uzyskuje się wówczas, gdy po pierwszych zajęciach okazuje się, że pociecha nie jest w ogóle zainteresowana zajęciami. W takim przypadku lepiej sprawdzać gotowość dziecka w domu, gdzie podczas zabawy można przemycać angielskie słówka, nazwy przedmiotów i tym podobne. Widząc rosnące zainteresowanie można jak najbardziej wrócić do profesjonalnych zajęć językowych.

Wybór dobrej szkoły językowej

Angielski Bielany jest dedykowany między innymi dzieciom, które jak wiadomo najlepiej uczą się przez zabawę. Dlatego przy wyborze szkoły językowej ważne jest sprawdzenie metod nauczania w niej panujących. Pomocne zawsze jest zapoznanie się z opiniami innych rodziców, których pociechy są w pełni zadowolone. Dziecko niewiele zrozumie z gramatyki, dlatego ten etap trzeba przesunąć w czasie, co najmniej do 5-6 roku życia. Jednak efekt może przynosić nazywanie poszczególnych przedmiotów w języku angielskim i dyskretne pytanie o nie w późniejszym czasie. Im młodsze dziecko, tym większą zdolność zapamiętywania posiada. Dziecko najwięcej wiedzy czerpie z obserwacji otoczenia, kiedy bez problemu powtarza większość słów, nawet nie zawsze zdając sobie z tego sprawy. Nawet jeżeli postępy zdają się być niewielkie, to samo osłuchanie się z językiem obcym przynosi długofalowe rezultaty. Angielski, czy inny obcy język zawsze można ćwiczyć w domu, na przykład poprzez czytanie dziecku książek napisanych w tym języku. Angielski Bielany to z pewnością dobry wybór zarówno dla dzieci, jak i dorosłych.