4 popularne aplikacje na Androida

Istnieje mnóstwo niesamowitych aplikacji na Androida. Jednak ich przydatność jest często ograniczona do niewielkiej grupy osób. Natomiast prezentowane poniżej aplikacje są uniwersalne i wszechstronne. Sprawdzą się doskonale w różnych sytuacjach.

YouTube Kids

YouTube jest pełen świetnych treści dla dzieci. Jednak znajduje się też tam wiele nieodpowiednich dla nich rzeczy. Dlatego warto skorzystać z aplikacji YouTube Kids. Dostępna jest już od jakiegoś czasu. Z czasem staje się coraz lepsza. 

Pozwala wybrać przedział wiekowy dla Twojego malucha. Wtedy będą mu się wyświetlać tylko treści odpowiednie do jego wieku. Jeśli chcesz, możesz wybrać dodatkowe filtry. Zaznaczasz, jakie filtry mają się wyświetlać Twojej pociesze. 

Co ważne, YouTube Kids pozwala na konfigurację wielu profili. Dlatego, jeśli masz więcej niż jedno dziecko, każde z nich może mieć swoją własną, bezpieczną dostosowaną przestrzeń. Możesz również ustawić liczniki czasu. W ten sposób ograniczasz dzieciom czas oglądania. Możesz również przeglądać historię obejrzanych filmów i zadecydować, czy pozwolisz im ręcznie wpisywać tytuły, czy ograniczysz jedynie do kanałów zweryfikowanych przez YouTube Kids. Aplikacja jest elegancka, kolorowa, łatwa w użyciu i darmowa.

  4 popularne aplikacje na Androida

Microsoft To Do

Jest jedną z najlepszych aplikacji do tworzenia list na Androida. Ma ładny i przejrzysty interfejs. Możesz grupować listy, decydować, czy zrealizowane wypełnione powinny być ukryte, czy po prostu przekreślone. Oznaczaj gwiazdkami ważne zadania. Wtedy pojawią się również na osobnej liście “Ważne”.

Istnieje również zakładka “Mój Dzień”, która pozwala się skupić tylko na tych zadaniach, które powinieneś wykonać w ciągu najbliższych 24 godzin. Na każdej liście możesz sortować wpisy według ważności, terminu, alfabetycznie lub daty utworzenia. Możesz też tworzyć listy współpracy oraz je udostępniać. Jak widzisz, darmowe aplikacje na telefon również mogą być bardzo przydatne.

Houzz

To kompleksowa, darmowa aplikacja do dekoracji i wyposażenia domu. Ma wiele różnych zakładek. Oferuje bazę z ponad 19 milionami zdjęć. Stanowią doskonałe źródło inspiracji do aranżacji wnętrz. Zdjęcia możesz filtrować według stylu, pomieszczeń i innych cech.

Pozwala korzystać z rozszerzonej rzeczywistości. Wtedy możesz zobaczyć, jak będzie prezentować się dana rzecz w Twoim domu. 

Możesz też przeczytać artykuły i oglądać filmy związane z przebudowaną i aranżacją domu. Co prawda, nie każdy musi jej aktualnie potrzebować, ale jeśli zastanawiasz się nad mniejszym lub większym remontem, koniecznie zwróć na nią uwagę.

  4 popularne aplikacje na Androida

VLC

Prawdopodobnie już wcześniej spotkałeś się z VLC, ale jeśli nie, to koniecznie zwróć uwagę na tę apkę. Darmowa aplikacja pozwala odtwarzać wideo i obsługiwać pliki, takie jak MKV, MP4, AVI, MOV, Ogg, FLAC, TS, AAC, Wv i M2TS. Pozwala też na obsługę ISO ISO oraz strumieniom sieciowym. Możesz dodawać i wyświetlać napisy, dostosowywać proporcje oraz zmieniać wygląd i dźwięk za pomocą korektora i filtrów.

A to tylko najważniejsze funkcje. Poza tym możesz jeszcze odkryć wiele przydatnych opcji. Aplikacja ma charakterystyczną, pomarańczową kolorystykę. Możesz jednak bez problemu przejść na czarny motyw.