Wakacyjne festiwale muzyczne w 2022 roku

Wakacyjne festiwale muzyczne w 2022 roku

 

Podczas wakacji warto wybrać się na festiwal muzyczny lub filmowy i skorzystać z propozycji organizatorów. W całej Polsce, a także za granicą odbywają się ciekawe imprezy, które przyciągają tysiące fanów muzyki i filmów.

Jedną z imprez, której nie mogą pominąć zwolennicy mocnego brzmienia jest cyklicznie organizowany Impact Festival. Organizatorzy 8 edycji wybrali lokalizację w Krakowie – Tauron Arena i datę 6 lipca 2022. Wystąpią najważniejsze hard rockowe zespoły, a bilety są dostępne w sieci.  

Najważniejszy festiwal muzyczny w Polsce

Jednym z najważniejszych wydarzeń muzycznych jest Open’er Festival organizowany w Gdyni-Kosakowo na lotnisku wojskowym Babie Doły. Organizatorzy zapraszają od 29 czerwca do 2 lipca 2022. W ciągu czterech dni wystąpi plejada gwiazd z całego świata. Lista jest prezentowana na stronie i jeśli nic nie pokrzyżuje planów, zapowiada się świetna zabawa. Wyjazd na przełomie czerwca i lipca do Trójmiasta planuje wiele osób ze świata show-biznesu, celebryci, znani blogerzy, a także rzesza fanów muzyki i gwiazd. Wszyscy wypatrują imprezy z niecierpliwością i chcą skorzystać z wejściówek, które zakupili i nie mogli ich wykorzystać w związku z sytuacją epidemii.

Wakacyjne festiwale muzyczne w 2022 roku

W sierpniu na festiwal do Katowic

W dniach 5-7 sierpnia w Katowicach odbędzie się OFF Festival – impreza muzyczna z szeroko rozumianą muzykę alternatywną. Pierwsza edycja odbyła się w 2006 na terenie kąpieliska w Mysłowicach. Od roku 2010 festiwal ma swoje miejsce w Katowicach. Organizator zapowiada udział muzycznych legend i nowe nadzieje wielu gatunków m.in. punk, rap, pop, blues, R&B. Także w sierpniu odbędzie się siostrzana impreza organizowana w Dolinie Trzech Stawów pod nazwą OFF Country.

 

Plan festiwali muzycznych i filmowych w Polsce na 2022 zapowiada się niezwykle imponująco. Udział w imprezie to okazja do przeżywania muzyki na żywo i spotkania w szerokim gronie fanów. Pierwsze duże imprezy odbywają się już na przełomie marca i kwietnia i trwają do późnej jesieni.