Nowoczesna aplikacja smogowa

Ochrona obecnych i przyszłych pokoleń przed szkodliwym działaniem smogu jest bardzo istotna, gdyż trucizna w tej postaci ma destrukcyjny wpływ na zdrowie ludzkiego organizmu. Aplikacja smogowa pozwala na zlokalizowanie największego stężenia smogu w czasie rzeczywistym, punkty zaznaczone na mapie Airly na czerwono to miejsca, w których zdecydowanie odradza się spacery.

Sposoby monitorowania jakości powietrza

Jakość powietrza w okresie zimowym najczęściej pozostawia wiele do życzenia, dlatego tak ważne jest regularne sprawdzanie ewentualnych zagrożeń z tego tytułu w dedykowanej aplikacji smogowej. Zaniechania w tym zakresie mogą pociągać za sobą poważne konsekwencje, w których stawką jest zdrowie i życie mieszkańców Polski. Czyste powietrze pozbawione smogu jest najbardziej wskazane dla najmłodszych dzieci, gdyż ich odporność nie wykształciła się na tyle, by móc ochronić się przed wpływem toksyn. Na szczęście w naszym kraju zaczynają się zmiany w zakresie dbałości o czyste powietrze, krokiem milowym stały się stacje monitorujące stan powietrza. Dzięki aplikacji smogowej, którą można pobrać na swój telefon, otrzymuje się informacje o stanie powietrza w danym regionie. Jeżeli jest ono za bardzo zanieczyszczone, spacer najlepiej przełożyć na inny dzień, gdyż wdychanie zanieczyszczeń może prowadzić do poważnych schorzeń układu oddechowego. W przypadku, gdy aplikacja smogowa ukazuje duże stężenie pyłów, najlepszym rozwiązaniem jest skorzystanie z miejskiej komunikacji. Z pewnością będzie to wiązało się z mniejszą emisją zanieczyszczeń do atmosfery, a jeżeli tak samo zrobią inni mieszkańcy danej okolicy – będzie to ogromną przysługą dla naturalnego środowiska.

Nowoczesna aplikacja smogowa

Przydatność działania aplikacji smogowej

aplikacja smogowa zyskuje coraz większe grono fanów, którzy doceniają pomysł na zwiększenie świadomości ludzi na problem, jakim niewątpliwie jest smog, system monitorowania jakości powietrza jest strzałem w dziesiątkę. Dzięki aplikacji istnieje możliwość sprawdzenia jednocześnie jakości powietrza w dowolnym miejscu w Polsce oraz za jej granicami. To szczególnie ważne dla osób udających się często w podróż, zarówno prywatną jak i służbową, bardzo dobrze wiedzieć, na jakie warunki należy się przygotować. Działanie nowoczesnej aplikacji smogowej jest możliwe dzięki czujnikom umieszczonym w różnych miejscach naszego kraju. Wszystkie pozyskane dane są automatycznie przenoszone do aplikacji, dzięki czemu swobodnie można regularnie monitorować ewentualne zmiany w zakresie jakości powietrza. Procesy instalacji wszystkich czujników są oczywiście cały czas monitorowane, dodatkowo niezbędne są kalibracje ze stacjami umieszczanymi przez państwo, dzięki czemu weryfikacja przebiega sprawnie. Widząc duże zanieczyszczenie powietrza we własnym regionie można znaleźć ewentualnego winowajcę i upomnienie go, jeżeli okaże się to bezskuteczne, można podjąć bardziej stanowcze kroki. Być może przyniosą one większą świadomość zagrożenia, jakie niesie ze sobą dla obecnych i przyszłych pokoleń.