Zastosowanie pieczątek. Dlaczego warto mieć stemple i jak je wykorzystywać?

Najczęściej pieczęci jako takie kojarzymy z pieczątkami firmowymi, które zawierają wszystkie newralgiczne dane, takie jak NIP, regon, adres siedziby czy numer telefonu oraz stronę www. Zastosowanie pieczątek ma jednak dużo szersze spektrum i działa nie tylko jako sygnatura firmowa. Umożliwiają one bowiem sprawniejszy obrót dokumentacji firmowej, a także wspierają działania marketingowe. Jak to możliwe?

Pieczątka jest niezwykle wygodnym rozwiązaniem, które może usprawniać działanie firmy na wielu płaszczyznach. Poniżej przedstawiamy ciekawe sposoby na kreatywne zastosowanie stempli.

Ład i porządek, czyli znakowanie i klasyfikacja dokumentów

Przetwarzanie i archiwizacja dokumentów firmowych, instytucjonalnych czy nawet prywatnych to skomplikowany i czasochłonny proces. Umowy, faktury, pisma, zamówienia i szereg pozostałych dokumentów, jakie trafiają na nasze biurko, wymagają odpowiedniej klasyfikacji. Przechowywanie ich w oddzielnych koszulkach, segregatorach czy szafkach na akta to nie jedyna możliwość ich szybkiej kategoryzacji. Niezwykle przydatne w uporządkowaniu wszystkich materiałów są pieczątki, które pozwalają na wygodną i ekspresową segregację wszystkich istotnych papierów. Najczęstsze zastosowanie mają tutaj stemple takie jak datowniki oraz pieczątki z określoną treścią typu: Zatwierdzono, Zaksięgowano lub Zakończono itp.

Zastosowanie pieczątek. Dlaczego warto mieć stemple i jak je wykorzystywać?

Obsługa klientów w programach lojalnościowych

Popularne programy lojalnościowe są niezwykle atrakcyjne dla klientów. Dlatego też wiele firm decyduje się na taką formę promocji. Co istotne, za sprawą pieczątek organizacja całego przedsięwzięcia nie musi być droga, bo nie będzie obejmować skomplikowanego systemu komputerowego skonstruowanego pod członkowskie karty z elektronicznym przesyłem danych. Równie dobrze sprawdzi się w tej sytuacji system drukowanych kart znakowanych za pomocą okrągłych stempli. W ten sposób każdy nowy zakup czy nabycie praw do punktów promocyjnych będzie znakowane za pomocą stempla przybitego w odpowiednie miejsce. Korzystając ze stempli wytwarzanych metodą błyskową, oferowanych przez takie firmy jak Modico, możemy znakować nie tylko powierzchnie stricte papierowe, ale także gładkie i śliskie, którymi są folie pokrywające karty lojalnościowe.

Stemple UV

Innym ciekawym zastosowaniem stempli są pieczątki UV, pokryte specjalnym tuszem, który jest niewidoczny w zwykłym świetle. Takie stemple mają szerokie zastosowanie w przypadku dyskretnego oznaczania klientów lub gości różnego rodzaju klubów, pubów, imprez zbiorowych w tym festiwali czy koncertów. Doskonale sprawdzą się również jako sposób znakowania towarów czy produktów przeznaczonych do transportu, który ułatwi ich poprawną weryfikację przy odbiorze.

Pieczątka z logo

Logo firmy na pieczątce? Oczywiście, że tak! Nowoczesne stemple z naniesionym logotypem marki to najwygodniejszy sposób na szybkie znakowanie materiałów promocyjnych, ulotek czy ofert. Co istotne, współczesna technologia umożliwia korzystanie z wielokolorowych stempli firmowych, które odbijają znak graficzny firmy w wiernym odwzorowaniu kolorystycznym.

Rozwój rozwojem, ale okazuje się, że często najprostsze rozwiązania są najbardziej skuteczne i opłacalne. Nie inaczej jest ze stemplami. Nadal są one jedną z najwygodniejszych form znakowania i warto z nich korzystać!