Kilka pomysłów na integrację zespołu

Sukces firmy w dużej mierze zależy od tego, jak szybko i w jaki sposób pracownicy zaczną ze sobą współpracować dla obopólnych korzyści. Praca zespołowa od wielu lat znajduje się w centrum uwagi. Jej wartość w zapewnieniu przyjemnej atmosfery w firmie nie podlega dyskusji. Przedstawiamy pomysły na gry, które pozwolą zintegrować cały zespół.

Pies, ryż i kurczak

To gra, pobudzająca szare komórki do myślenia lateralnego i planowania. Zachęca do kreatywnego rozwiązywania problemów. Jeden z członków zespołu odgrywa rolę rolnika, a reszta odgrywa rolę wieśniaków. Rolnik musi wrócić do domu z psem, ryżem i kurczakiem, przepływając łodzią przez rzekę. Na łódź może zebrać tylko jedną rzecz.

Nie może zostawić psa samego z kurczakiem, ponieważ czworonóg zje ptaka. Z drugiej strony nie powinien zostawiać kurczaka z workiem zboża, ponieważ straci zboże. Jak bezpiecznie przetransportować wszystko do domu? Mieszkańcy wioski mają pomóc rolnikowi w znalezieniu rozwiązania. Wspomniana gra zachęca do kreatywności.

Rozmowa w kręgach

To bardzo ciekawa i wymagająca zabawa, która wymaga od członków drużyny dobrych umiejętności komunikacyjnych i koordynacji. Grupa powinna stanąć w kręgu wokół długiego sznurka zawiązanego na końcach, tworząc koło. Następnie zespół ma utworzyć za pomocą sznurka różne kształty, takie jak kwadrat, trójkąt, prostokąt, ośmiokąt itp. 

Aby zwiększyć poziom trudności, członkowie zespołu mogą zamknąć/zawiązać oczy i powtórzyć ćwiczenie. Jeśli chcesz jeszcze bardziej skomplikować zadanie, możesz „wyciszać” przypadkowe osoby w różnych momentach, co utrudnia komunikację. Ta aktywność sprawdza także poziom przywództwa i zaufania w grupie.

 Kilka pomysłów na integrację zespołu

Escape Room

Nic nie mówi więcej o Twoim zespole ani nie łączy go tak, jak pokój zagadek. Dzięki mieszance trudnych (ale zabawnych) przeszkód, wciągającemu środowisku i przypływowi adrenaliny, by zdążyć w wyznaczonym czasie, Twoja drużyna stanie się silniejsza. 

Twój zespół będzie musiał współpracować i skutecznie się komunikować, by znaleźć wskazówki, rozwiązywać zagadki i ostatecznie ukończyć misję w niecałą godzinę. Mogą znaleźć złoto, naprawić statek kosmiczny na Marsie, uciec z więzienia i nie tylko! Istnieje mnóstwo pomysłów na tę grę. Zazwyczaj bierze w niej udział 8 osób.

Dwie strony monety

Uczestnicy dobierają się w pary. Mają omówić konkretną sytuację. Partner A opowiada nieprzyjemne zdarzenie, w które był zaangażowany partner B. Może dotyczyć to sfery osobistej lub zawodowej. Obowiązkowo musi to być prawdziwy incydent. Następnie partner A omawia to samo wspomnienie, ale tym razem skupia się na jasnej stronie. Ma pozytywnie podsumować daną sytuację. Partner B ma mu w tym pomóc. Później zamieniają się rolami. To krótkie, ale efektywne ćwiczenie pomaga członkom zespołu dostrzec dobro w różnych wydarzeniach i ludziach. Podważa też przyjęte z góry założenia.

 Kilka pomysłów na integrację zespołu

Skoki spadochronowe w tandemie

Ciekawym pomysłem na spędzenie czasu na wyjeździe integracyjnym jest skok spadochronowy w Tandemy Kraków. Zaufaj doświadczonemu specjaliście i poczuj niesamowite emocje.