Poznaj niezbędne akcesoria do pakowania palet

Przygotowaniu towarów do transportu oraz do magazynowania służy proces zwany paletyzacją. Jest on absolutnie niezbędny w dużych firmach, które zajmują się wysyłką towarów. Do pakowania palet wykorzystywane są rozmaite akcesoria służące do zabezpieczania zawartości pakunku.

Systemy pakowania towarów wykorzystują obecnie najnowsze technologie. Pakowanie towarów jest ułatwione dzięki specjalnym aplikacjom – na stronie https://expertbinpacking.com/ można znaleźć wiele przydatnych informacji na ten temat. W każdym razie wystarczy  wprowadzić do aplikacji wymiary konkretnych towarów lub zaimportować je z pliku. Oprócz tego potrzebne są również wymiary nośników, na które zostaną zapakowane towary. Systemy pakowania towarów na tej podstawie przeprowadzają symulację prawidłowo spakowanego nośnika, co pozwala zaoszczędzić sporo cennego czasu i pieniędzy. Wiadomo też, jakie akcesoria zastosować i w jakiej ilości.

Narożniki ochronne i kątowniki

Narożniki ochronne i kątowniki mają za zadanie wzmocnić i zabezpieczyć ładunek zarówno na czas transportu, jak i przechowywania. Nadają stabilności całej przesyłce, a przy tym świetnie chronią jej rogi przed mechanicznymi uszkodzeniami. Wyróżnia się dwa rodzaje narożników, a mianowicie z wąskimi i szerokimi skrzydłami. Narożniki z wąskimi skrzydłami przeznaczone są do lekkich towarów, a te z szerokimi skrzydłami zabezpieczają paletę na całej jej wysokości.

Taśmy mocujące

Taśmy bandujące i spinające – czyli taśmy mocujące – to jedne z najpopularniejszych elementów używanych do pakowania palet. Wyróżniają się trwałością i także elastycznością będącą niezwykle przydatną cechą w przypadku pakowania palet przy użyciu specjalnych maszyn pakujących. Taśmy mocujące są najczęściej wykonane z polipropylenu, a ich wytrzymałość zależy przede wszystkim od takich parametrów jak szerokość oraz grubość. Uwaga: chcąc zastosować taśmę spinającą, trzeba również sięgnąć po zapinki metalowe lub plastikowe oraz po napinacz do taśm spinających.

Dyspensery do taśm

Dyspensery są urządzeniami, które ułatwiają aplikowanie taśmy, optymalizując tym samym pracę przy pakowaniu palet pod kątem logistycznym. W sprzedaży są dyspensery ręczne, półautomatyczne oraz całkowicie zautomatyzowane. Dzięki nim nie trzeba martwić się o to, że będzie problem ze znalezieniem końcówki taśmy, która przykleiła się do rolki.

Poznaj niezbędne akcesoria do pakowania palet

Folia stretch

Trudno wyobrazić sobie efektywne pakowanie palet bez folii stretch, która występuje w różnych wariantach. Przeważnie spotyka się folie w kolorze czarnym, ale dostępne są także folie transparentne oraz mini. Podobnie jak i inne akcesoria do pakowania palet, tak i folie stretch mają chronić przesyłkę przed zabrudzeniami, szkodliwym wpływem czynników atmosferycznych oraz mechanicznymi uszkodzeniami.

Wypełniacze

Wypełniacze są stosowane przy pakowaniu przesyłek paletowych z delikatną zawartością. Ich rolą jest odpowiednie zabezpieczenie tych rzeczy podczas transportu. Obecnie dużą popularnością cieszą się ekologiczne wypełniacze z papieru z włókien naturalnych, które w całości podlegają recyklingowi.