Życie w Hiszpanii - o czym warto pamiętać, decydując się na przeprowadzkę?

Hiszpania od wielu lat okazuje się jednym z miejsc, które cieszy się dużym zainteresowaniem osób poszukujących nowej pracy i chęci zmian w swoim życiu. Trudno się temu dziwić - piękne krajobrazy, zapierające dech w piersiach zabytki i pozytywne nastawienie mieszkańców sprawiają, że Hiszpania okazuje się idealną lokalizacją do rozpoczęcia całkiem nowego rozdziału. Mimo to warto pamiętać, że nie jest krajem pozbawionym wad - szczególnie w przypadku osób, które niezbyt dobrze znają hiszpański język i kulturę. Wówczas po przyjeździe do wybranego miasta możemy spotkać się z licznymi zaskoczeniami, które nie zawsze będą należały do przyjemnych.

Życie w Hiszpanii - o czym warto pamiętać, decydując się na przeprowadzkę?

Jak wygląda życie w Hiszpanii po przeprowadzce?

Decydując się na przeprowadzkę do Hiszpanii, powinniśmy przede wszystkim pamiętać o tym, że nie będziemy się tam w stanie porozumieć po angielsku. Jeśli nie znamy hiszpańskiego, jedynym ratunkiem może okazać się francuski, włoski lub portugalski, ale warto zwrócić uwagę na fakt, że Hiszpanie najchętniej korzystają głównie z języka hiszpańskiego. Nieco inaczej wygląda sytuacja, kiedy zdecydujemy się zamieszkać w Katalonii, czyli na przykład w Barcelonie. Mimo że Katalończycy bardzo dobrze znają hiszpański, w niektórych miejscach niezbyt chętnie witają się z przyjezdnymi osobami, które w żadnym stopniu nie mówią po katalońsku. Warto jednak pamiętać, że w dużej mierze zależy to od przekonań i nastawienia danego człowieka. 

Oprócz tego dobrym pomysłem będzie zwrócenie uwagi na fakt, że codzienne życie w Hiszpanii nieco różni się od tego, które znamy z Polski. Dla wielu osób dużym zaskoczeniem okazuje się między innymi fakt, że w Hiszpanii nie pija się herbaty. Częściej spotykane są różnego rodzaju napary z ziół, ale stosuje się je przede wszystkim wtedy, kiedy czujemy się źle lub jesteśmy chorzy. Ponadto w mniej turystycznych miejscowościach będzie nam również trudno zdobyć kołdrę - z powodu wysokich temperatur Hiszpanie rzadko kiedy korzystają z kołdry. Jej funkcję zazwyczaj pełni włożony w poszewkę koc.