Darmowe wstępy do krakowskich muzeów

Wycieczki po muzeach mogą być bardzo ciekawe, dlatego warto dowiedzieć się, do jakich powinno się zajrzeć podczas pobytu w Krakowie. Jeszcze lepszą opcją jest poszukiwanie lokalizacji, w których oferowane są darmowe wstępy na zwiedzanie ekspozycji.

Darmowe wstępy do krakowskich muzeów

Wolny wstęp do muzeów w Krakowie

W poniedziałki każdy chętny może za darmo zwiedzić Wieżę Ratuszową, Starą Synagogę, Muzeum Bursztynu, Pracownię Tadeusza Kantora „Cricotekę” oraz Zamek Królewski. W ostatnim przykładzie chodzi o wystawy Wawel Zaginiony i Wawel Odzyskany. We wtorek natomiast warto zdecydować się na kilka Oddziałów Muzeum Narodowego, bezpłatny wstęp obowiązuje na przykład w Gmachu Głównym, Pałacu Biskupa Erazma Ciołka oraz Muzeum Książąt Czartoryskich. Ponadto do dyspozycji miłośników zwiedzania pozostają Dom Józefa Mehoffera, Muzeum Czapskiego, Sukiennice oraz Dom Jana Matejki i Muzeum Wyspiańskiego. To jednak nie koniec propozycji, ponieważ drugi dzień tygodnia to także okazja do odwiedzenia Muzeum Lotnictwa Polskiego i Muzeum Fotografii, czy Rydlówki.

Darmowe wstępy w pozostałe dni tygodnia

Chcąc skorzystać z promocji i całkowicie za darmo odwiedzić kilka ciekawych miejsc w środę, można wybrać je spośród co najmniej kilku. Swoje drzwi ponownie otwiera Cricoteka i Muzeum Bursztynu, tak jak zresztą w pozostałe dni tygodnia. Ponadto warto zwrócić swoją uwagę na Ulicę Pomorską, Aptekę Pod Orłem, Muzeum Nowej Huty, Kamienicę Hipolitów i Collegium Maius. Czwartek to dzień, kiedy bezpłatnie można zwiedzić MOCAK – Muzeum Sztuki Współczesnej. W piątek jedyną propozycją jest wspomniane wcześniej Muzeum Bursztynu. W sobotę do tej puli dołącza Muzeum Żup Krakowskich Wieliczka, a w każdą ostatnią sobotę miesiąca Muzeum Geologiczne ING PAN. W niedzielę jest nieco większy wybór, ponieważ do darmowego zwiedzania kwalifikują się Muzeum Etnograficzne, Archeologiczne, Armii Krajowej. Tak naprawdę każde z wymienionych miejsc ma w sobie dużo ciekawych eksponatów, dlatego trudno jednoznacznie stwierdzić, które miejsce będzie najlepsze.