Najbogatsi w Polsce. Sprawdź, kto ma największy majątek!

Lista najbogatszych osób nieodmiennie od lat przyciąga wielu czytelników, którzy chcą sprawdzić, kto obecnie znajduje się na piedestale i posiada największy majątek. Lista taka jest też publikowana w Polsce przez tygodnik Wprost, która zawiera najbogatszych polaków. Jak zatem kreuje się lista najbogatszych osób w Polsce i jaki posiadają oni majątek? Jak osoby te bogacą się, gromadząc coraz większe rezerwy? O tym wszystkim piszemy poniżej.

Najbogatsi w Polsce. Sprawdź, kto ma największy majątek!

 

Lista najbogatszych osób w Polsce

Listę najbogatszych osób w Polsce otwiera Michał Sołowow z 13,1 mld złotych. Warto nadmienić również że ranking ten zmienił się kosmetycznie, a ogólnie układ sił od dłuższego czasu pozostaje bardzo podobny. Majątek lidera powiększył się w ciągu roku o 2 mld złotych, co jest bardzo dużą sumą pieniędzy. Podium zamykają Zygmunt Solorz oraz Sebastian Kulczyk z odpowiednio 10 mld i 7 mld złotych. Na czwartym miejscu zestawienia znajduje się Dominika Kulczyk również z 7 mld złotych. Imperium rodziny Kulczyków zostało zatem podzielone, a każde z nich pójdzie własną drogą biznesową. Na pozycjach 5-10 uplasowali się Tomasz Biernacki 6,3 mld zł, Jerzy Starak 5,9 mld zł, Piotr Szulczewski 5,3 mld zł, Paweł Marchewka 4,3 mld zł, Zbigniew i Mateusz Juroszek 3,5 mld zł oraz Antoni Ptak, 3,1 mld zł.

Rekord łącznego majątku

Na uwagę zasługuje również fakt, że w historii rankingu pierwsza dziesiątka najbogatszych polaków jeszcze nigdy nie zgromadziła tak dużego i pokaźnego majątku. Jest to bardzo ciekawa statystyka, która pokazuje rozwój gospodarczy w Polsce oraz koniunkturę na rynkach, która sprzyja zbijaniu fortuny. Ranking Wprost może różnić się nieco do rankingu Forbes-a. Ten drugi ujmuje jedynie osoby z Polski, które nie mają innego obywatelstwa i żyją w naszym kraju. Łączna suma majątków najbogatszych dziesięciu osób w Polsce przekracza 60 mld złotych, co jest sumą zawrotną. Osoby znajdujące się w zestawieniu prowadzą biznesy w różnych branżach oraz w różny sposób doszły do swojego majątku, np. dziedzicząc pieniądze i je pomnażając lub wypracowując fortunę “od 0”.