O niełatwym zawodzie tancerki

Stereotypowo patrząc tancerki w zasadzie nie pracują, bo jakże taniec mógłby być pracą? Jest to absolutnie błędne i krzywdzące ocenianie ludzi, którzy o tańcu i tym zawodzie nic nie wiedzą. Wręcz odwrotnie to tak wymagająca profesja, w której trzeba być nieustannie dysponowanym, bez znaczenia na porę i termin. Tancerze pracują wykorzystując atuty i możliwości swojego ciała, poddawani są ściśle określonym kryteriom i obostrzeniom, jakie trzeba spełnić, by móc podjąć pracę na tym stanowisku.

Tancerki – podstawowe informacje

Odpowiednie przygotowanie tancerki do uprawiania swojego zawodu jest niezwykle żmudną, ciężką i wymagającą drogą, której towarzyszy wiele wyrzeczeń i mnóstwo pokładów cierpliwości. Osoby wykonujące ten zawód zmierzają się z różnymi emocjami od łez i potu na treningach, po radość i pełną satysfakcję w czasie finałowego występu. Kobiety wykonujące tę profesję muszą być silne, stanowczo stąpać po ziemi, świadome tego, co chcą osiągnąć i ciężko pracujące na swój sukces. Nie straszna im ciężka praca oraz zagrożenie różnymi urazami czy chorobami zawodowymi. Wiele z nich swą drogę z tańcem rozpoczęły już w okresie dziecięcym. To właśnie na różnych występach przedszkolnych czy szkolnych miały okazję prezentować swoje pierwsze umiejętności, które ku radości rodziców z roku na rok stawały się coraz lepsze, co motywowało do dalszego uprawiania tej pasji, aż do przerodzenia jej w prawdziwy zawód i sposób utrzymania na życie.

O niełatwym zawodzie tancerki

Cechy charakteru profesjonalnych tancerzy

Na sukces tancerzy, talent stanowi tylko jedną ze składowych, przybliżających do tego celu. Muszą charakteryzować się niezwykłą pracowitością, wytrwałością oraz możliwością poświęcenia większości aktywności na rzecz profesjonalnego tańca. Wynika to z tego, że muszą trenować praktycznie każdego dnia, co najtrudniejsze jest w wieku szkolnym, gdzie trzeba stawać przed wyborem pójścia na salę potrenować a wyjściem z rówieśnikami do kina czy na pizzę. Taniec to profesja wymagająca wielu poświęceń, w tym i tych towarzyskich. Uprawiając ją trzeba pamiętać o tym jak ważne jest wytchnienie i podchodzenie do tego z radością. Nawet po zakończeniu kariery można mieć styczność z tańcem, np. prowadząc różne taneczne wydarzenia czy kursy dla innych.

Taniec zwiększa szansę na lepszą jakość życia

Taniec sprawia, że można zwiększyć swoją szansę na znacznie lepszą jakość życia. Tancerze mają okazję robić w życiu, to, co kochają, jednocześnie zarabiając na tym pieniądze, całkiem przyzwoite. Trzeba być świadomym, że wymaga wiele odpowiedzialności, cierpliwości i wytrwałości, by zbyt łatwo się nie poddawać, tylko walczyć i próbować do końca. Profesjonalny taniec ćwiczy charakter, przez co w późniejszych latach życia lepiej się funkcjonuje w różnych sferach życia. Nawet jeśli tańczy się dla samej przyjemności to wiele cech zdobytych dzięki tańcu pozostanie z człowiekiem na zawsze. Warto więc rozważyć, czy nie jest to droga dla nas samych i czy nasz charakter przypadkiem nie jest równy temu,  jakim tancerze powinni być.