KBF - instytucja, o której warto dowiedzieć się więcej.

Samorządowe instytucje zajmujące się upowszechnianiem kultury odgrywają niezwykle ważną rolę w prawidłowym funkcjonowaniu każdego miasta. Należy bowiem podkreślić, że to właśnie kultura jest istotnym czynnikiem rozwoju społecznego. Ponadto warto dodać, że atrakcyjna oferta kulturalna ma wpływ na to, że do miasta chętnie przybywają turyści. Mowa tu o tak zwanej turystyce kulturowej. Doskonałym przykładem sprawnie działających miejskich instytucji kultury jest Kraków. To właśnie w Krakowie o każdej porze roku organizowanych jest wiele interesujących wydarzeń kulturalnych, które to przyciągają do tego pięknego miasta turystów nawet z odległych zakątków Polski.

KBF – miejska instytucja kultury, która działa na rzecz rozwoju miasta Kraków

Krakowskie Biuro Festiwalowe (KBF) to miejska instytucja kultury, która z powodzeniem działa już od ponad 20 lat. Jej głównymi obszarami działalności są: edukacja, biznes, sztuki wizualne, turystyka, muzyka, inicjatywy lokalne oraz oczywiście literatura i film. Warto zaznaczyć, że to właśnie ta instytucja jest odpowiedzialna za organizacje znanych i lubianych festiwali krakowskich, które to bardzo dobrze stymulują turystykę kulturalną tego miasta. Ponadto pracownicy KBF angażują się we wspieranie oddolnych inicjatyw obywatelskich oraz zajmują się prowadzeniem długofalowych programów i cyklicznych projektów. Tutaj dba się o to, aby każdy miał zapewniony równy dostęp do kultury dopasowany do swoich potrzeb i oczekiwań. KBF jest również partnerem oraz współorganizatorem wielu ważnych wydarzeń odbywających się na terenie miasta Kraków. Podstawowym fundamentem misji tej instytucji publicznej jest jak najlepsze wspieranie rozwoju Krakowa.

KBF - instytucja, o której warto dowiedzieć się więcej.

Co jeszcze warto jest wiedzieć na temat Krakowskiego Biura Festiwalowego?

Działalność KBF jest naprawdę szeroka. Instytucja ta wraz z miastem Kraków realizuje projekt o nazwie Kraków Culture. Ponadto to właśnie KBF jest operatorem programu Kraków Miasto Literatury UNESCO oraz operatorem Centrum Kongresowego ICE Kraków. Z instytucją tą powiązane są także takie znane krakowskie marki jak: Kraków Travel, VOD PLAY KRAKÓW, Kids in Kraków, Sieci Miejskiej Informacji Turystycznej InfoKraków czy też Karnet Kraków. Warto dodać, że KBF zajmuje się także organizacją takich wydarzeń jak np.: Jarmark Świętojański, Sylwester w Krakowie, Wianki - Święto Muzyki czy Piknik Krakowski. Dzięki takim instytucjom jak KBF, Kraków jest miastem atrakcyjnym zarówno dla swoich mieszkańców, jak i dla przybywających tu gości z Polski i zagranicy. W Krakowie nie sposób się nudzić. Odbywają się tu takie intersujące wydarzenia kulturalne jak: wystawy, festiwale, koncerty, spektakle i wykłady literackie. Każdy jest zatem w stanie znaleźć coś dla siebie. Oferta dostosowana jest także do potrzeb dzieci i seniorów. A dzięki krakowskim portalom informacyjno – kulturalnym takim jak chociażby Kraków Culture wyszukanie interesującej nas imprezy jest naprawdę proste.

Więcej informacji na temat KBF można znaleźć pod adresem https://kbf.krakow.pl/o-kbf/.