Chińska dieta - jedna z najbardziej oczyszczających
Zbliżająca się kalendarzowa wiosna motywuje wszystkich do zadbania o swoją sylwetkę. Wielu osobom załącza się tryb diet i treningów, aby jak najszybciej pozbyć się wszystkich zbędnych kilogramów. Okazuje się, że bardzo pomocna jest chińska dieta, którą uznaje się za jedną z najzdrowszych na całym świecie. Zapewnia między innymi uzyskanie całkowitej równowagi organizmu – każdego organu. Chodzi o to, żeby zapewniona została kompleksowa harmonia, czas zapoznać się zatem z najważniejszymi jej założeniami.
Zalety chińskiej diety
W Chinach zauważalny jest niski współczynnik zachorowalności na nowotwory, choroby serca, otyłość i cukrzycę. W zachodnich krajach są to choroby cywilizacyjne, przez nie umiera rocznie wiele osób w różnym wieku. Główną zasadą chińskiej diety jest zachowanie pełnej równowagi między Yang i Yin. Do pierwszej grupy zalicza się składniki takie jak: czosnek, orzechy, masło, papryka, baranina, chilli, curry, czekolada, kawa wędzone ryby oraz pieprz. Do Yin zalicza się natomiast zimne produkty, na przykład lody, ogórki, sałatę, tofu, mięso z kaczki, odtłuszczony nabiał oraz jabłka, banany, gruszki. Przy czym nie ma mowy o zaburzeniu równowagi w ich spożywaniu, może to doprowadzić do zaburzeń tej pozytywnej dla całego organizmu diety.
Chińska dieta – najlepsze rozwiązanie dla organizmu
Zachowanie odpowiednich proporcji pomiędzy produktami z grupy Yang i Yin jest najważniejszą zasadą w diecie chińskiej. Jednak wyróżnia się także produkty neutralne, które można wykorzystać do przygotowania deseru. Jak łatwo zauważyć, produkty Yang są podawane na ciepło, dlatego dedykowane są głównie w chłodne okresy. Skutecznie rozgrzewają cały organizm i wpływają na znacznie lepsze krążenie. Przed każdym porannym posiłkiem wskazane jest wypicie szklanki wody, czego celem jest oczyszczenie jelit. Dieta chińska zakłada również wypijanie co najmniej dwóch filiżanek zielonej herbaty w ciągu dnia. Niewskazane jest natomiast jedzenie posiłków do syta, negatywnie wpływa to na zachowanie równowagi w organizmie.