Festiwale muzyczne - jakie wybrać?

W tym roku odbędzie się w Krakowie kilka światowej klasy festiwali muzycznych. Każdy meloman powinien zwrócić na nie uwagę.

 Festiwale muzyczne - jakie wybrać?

Misteria Paschalne 2019

Festiwal Misteria Paschalne będą trwać 8 dni, od 15 do 22 kwietnia w Kościołach św. Katarzyny Aleksandryjskiej i Świętego Krzyża. Koncerty odbędą się również w świeckim, krakowskim Centrum Kongresowym ICE. Wyśmienici artyści z Polski i Włoch zagrają wspaniałe włoskie dzieła. Program został przygotowany przez wybitnego maestro Antonia Floria. Jego osoba gwarantuje występy na najwyższym poziomie. Jest słynnym i wybitnym dyrygentem. To perfekcjonista, który z pasją podchodzi do muzyki neapolitańskiej. Festiwal ukaże różnorodne odcienie włoskiej twórczości. Zainspirowana jest okresem Wielkiego Tygodnia i Wielkiej Nocy. Zapowiada się naprawdę imponująco.

XXV Międzynarodowy Festiwal “Starzy i Młodzi, czyli Jazz w Krakowie”

Cieszący się wielką popularnością festiwal odbędzie się między 16 a 30 kwietnia w krakowskim Teatrze Variete i Muzeum Sztuki i Techniki Japońskiej Manggha przy ul. Konopnickiej 26. Gwiazdą światowego formatu będzie John McLaughlin. Najlepszy na świecie brytyjski gitarzysta liczy 77 lat, jednak udowadnia, że metryka tak naprawdę nie ma większego znaczenia. Zagra 16 kwietnia w Teatrze Variete. Towarzyszyć mu będzie wybitna grupa 4th Dimension. Z kolei 27 kwietnia w Muzeum Manggha będzie można usłyszeć wspaniałą wokalistkę Kandace Springs ze Stanów Zjednoczonych. Dzień później dokładnie w tym samym miejscu zagra słynny kwintet Joachima Mencle. W ramach festiwalu warto się również wybrać na koncert wybitnego 32-letniego skrzypka Adama Bałdycha i jego kwarteru. W programie Sacrum Profanum sięga do wspaniałej muzyki sakralnej z różnych epok.

 Festiwale muzyczne - jakie wybrać?

12 Festiwal Muzyki Filmowej w Krakowie

Ten festiwal będzie prawdziwą eksplozją różnorodności. Z zaproszenia skorzystali m.in. Krzysztof Zanussi, Alexandre Desplat, Bartosz Chajdecki, Bruno Coulais i Marcin Masecki. Festiwal pod patronatem RMF Classic wyróżnia się najwyższą jakością. Odbędzie się w dniach 14-21 maja.

Wodecki Twist Festiwal 2019

Potrwa od 7 do 9 czerwca. Odbędzie się w słynnym Teatrze im. J. Słowackiego przy Pl. Świętego Ducha 1. Na drugiej edycji festiwalu zagrają m.in. Kayah, Urszula Dudziak, Anna Maria Jopek, Aga Zaryan, Brodka, Chris Botti i Matt Dusk. Pierwsza edycja odniosła wielki sukces, dlatego organizatorzy przewidują, że w tym w roku będzie podobnie. W ciągu tych trzech dni zagrają polskie i międzynarodowe gwiazdy. Festiwal nie jest jednak tylko hołdem dla tego wybitnego artysty. Próbuje zatrzymać uśmiech i wielką pogodę ducha wspaniałego człowieka.

 Festiwale muzyczne - jakie wybrać?

Kraków Live Festival 2019

Warto wybrać się również na Kraków Live Festival. Odbędzie się 16-17 sierpnia. W pierwszym dniu wystąpi DJ Snake i Macklemore, a w drugim zagrają Post Malone, Years&Years i Calvin Harris. Festiwal jest prawdziwą gratką dla wszystkich fanów muzyki. Artystów nie trzeba nikomu przedstawiać. To gwiazdy światowego formatu. Ich obecność gwarantuje muzykę na najwyższym poziomie i wyśmienitą zabawę. Wyśmienite festiwale w Krakowie oferują rozrywkę na najwyższym poziomie.