Metalweld – polski producent o międzynarodowym zasięgu

Wydawać by się mogło, że żyjemy w czasach dominacji wielkich korporacji, które są bezkonkurencyjne dla niezależnych podmiotów. Rywalizacja rzeczywiście jest trudna, zwłaszcza jeśli mowa o branżach, w których sukces wymaga dużych inwestycji. Istnieją jednak firmy, które mimo niezależności od międzynarodowych korporacji są w stanie skutecznie rywalizować z największymi firmami. Jednym z takich przedsiębiorstw jest polska firma Metalweld, która od ponad 25 lat jest ważnym graczem na rynku producentów materiałów spawalniczych.

 

Produkcja materiałów spawalniczych

Oferta polskiego producenta materiałów spawalniczych jest niezwykle bogata. Jej podstawę stanowią różnego rodzaju elektrody, w tym modele MMA. Warto zauważyć, że początkowo oferta elektrod nie była tak obszerna, jednak wraz z rozwojem firmy, wzrostem sprzedaży, a tym samym również wzrostem dochodów, firma intensywnie inwestowała w produkcję, co pozwoliło poszerzać ofertę. Od kilkunastu lat znajdziemy w niej elektrody regeneracji i naprawy, modele dedykowane stali wysokostopowej oraz stali energetycznej, a także elektrody z niklu. Ponadto, metalweld to czołowy producent drutów i prętów. W ofercie znajdują się m.in. pręty TIG, a także druty MIG oraz MAG. Warto wspomnieć, iż firma zajmuje się także produkcją materiałów do spawania gazowego.

Asortyment oferowany przez przedstawianą firmę wciąż jest poszerzany. Zaledwie kilka lat temu w ofercie pojawiły się na przykład druty proszkowane przeznaczone dla stali – nierdzewnej i konstrukcyjnej. Niewiele wcześniej przedsiębiorstwo wprowadziło na rynek druty proszkowane wykorzystywane podczas spawania.

 

Przedsiębiorstwo produkujące materiały spawalnicze współpracuje z podmiotami z wielu rozmaitych branż. Jednym z obszarów, w których trudno się obejść bez produktów spawalniczych, jest energetyka. Dużą cześć klientów firmy metalweld stanowią również przedsiębiorstwa budowlane. Urządzenia, a tym samym także materiały spawalnicze, są rzecz jasna niezbędne do pracy również firmom, które na co dzień zajmują się naprawą, a także regeneracją.

Polski kapitał

Firma metalweld powstała w 1993 roku jako polskie przedsiębiorstwo, jednak część kapitału początkowo była zagraniczna. Udział w spółce posiadał bowiem holding FIPROM z kapitałem słoweńskim. Z czasem jednak polscy inwestorzy zwiększali woje udziały w spółce, aby ostatecznie wykupić je wszystkie i tym sposobem od 2006 roku metalweld jest firmą z kapitałem w 100% polskim.

 

Produkty najwyższej jakości

Tym, co najlepiej charakteryzuje omawianą firmę, jest nieustanny rozwój. Przez ponad 25 lat działalności przedsiębiorstwo regularnie wprowadza na rynek nowe produkty. Niewątpliwie po części właśnie dzięki temu niezależny podmiot dotrzymuje kroku międzynarodowym korporacjom. Niemniej jednak nie byłoby to możliwe nawet przy najbogatszym asortymencie, jeśli produktów nie cechowałaby wysoka jakość. W tym przypadku możemy jednak mówić nie tylko o wysokiej jakości produktów, ale również o ich innowacyjności. Firma wprowadza na rynek nowe rozwiązania, nie tyle podążając za trendami, ile je wyznaczając.

 

Metalweld – polski producent o międzynarodowym zasięgu