6 popularnych platform sprzedażowych

Jeśli chcesz umocnić swoją pozycję online i poprawić wyniki sprzedaży, koniecznie skoncentruj się na różnych witrynach. Możesz założyć wiele kont sprzedawców i sprzedawać bezpośrednio za pośrednictwem każdej strony lub skorzystać z platformy e-commerce. Zobacz, które cieszą się największą popularnością.

Amazon

Chociaż strona początkowo była księgarnią internetową, stała się zdecydowanie największym rynkiem online na świecie. Amazon oferuje miliony produktów w wielu kategoriach. Oferuje kompleksową obsługę zarówno dla kupujących, jak i sprzedających. Właśnie dlatego jest świetną alternatywą dla eBay. Zapewnia ogromną liczbę klientów. Należy się jednak liczyć z wyższymi opłatami i dużą konkurencją.

Allegro

Allegro jest świetną alternatywą dla sklepów online. Cieszy się dużą popularnością zarówno wśród sprzedawców, jak i klientów. Można tutaj znaleźć propozycje różnych marek. Platforma przyciąga uwagę atrakcyjnymi ofertami, narzędziami reklamowymi, inteligentnymi usługami logistycznymi oraz sposobem zarządzania ofertą. Najczęściej reklamują się tutaj firmy z branży kosmetycznej, sportowej, zdrowotnej i dziecięcej.

6 popularnych platform sprzedażowych 

Facebook Marketplace

Zamiast kupować i sprzedawać za pośrednictwem utworzonych przez użytkowników grup na Facebooku, każdy może wystawić produkt na Marketplace i połączyć się bezpośrednio z klientami w ich okolicy. W ciągu ostatnich kilku lat zyskał na popularności. Obecnie korzysta z niego 800 milionów ludzi w 70 krajach miesięcznie. Można tutaj kupować i sprzedawać zarówno nowe, jak i używane przedmioty.

Każdy użytkownik może wystawić marketplace ogloszenia, o ile Facebook zatwierdzi aukcję, zgodnie z jego zasadami handlowymi. Na początku nie potrzebujesz osobnego konta w Marketplace. Możesz dokonać sprzedaży za pośrednictwem konta osobistego lub biznesowego. 

Zobacz, jak to zrobić krok po kroku:

  • Kliknij ikonę Marketplace.
  • Wybierz opcję Sprzedaj coś z menu po lewej stronie.
  • Wyświetli Ci się okienko. Napisz, co sprzedajesz. Podaj cenę, kategorię i lokalizację. Dodaj opis i zdjęcia (maksymalnie 10 fotografii). Kliknij dalej.
  • Kliknij opcję opublikuj.

Zalando

Platforma została założona w Wielkiej Brytanii. Koncentruje się na modzie różnych marek. Oferuje również sekcję zniżek. Zaletą Zalando jest interfejs, czystszy i wyraźniejszy niż strony produktów Amazon. 

Aby sprzedawać tutaj swoje produkty, musisz przystąpić do programu partnerskiego. Platforma opiera się bowiem na markach sprzedających bezpośrednio, a nie na wielu sprzedawcach detalicznych. 

eBay

Dzięki 168 milionom aktywnych kupujących na całym świecie eBay jest jednym z największych i najbardziej zróżnicowanych rynków. Powstał w 1995 roku. Jego opcja “Kup teraz” umożliwia natychmiastową sprzedaż przedmiotów po stałych cenach. eBay oferuje 26 międzynarodowych witryn i pozwala sprzedawać wszystko, od książek i elektroniki po meble, biżuterię i olejki eteryczne.

6 popularnych platform sprzedażowych 

Etsy

Jeśli szukasz alternatywy dla eBay, gdzie możesz sprzedawać swoje zabytkowe przedmioty, ręcznie robione rzeczy, wyrobów vintage  i materiały rzemieślnicze, Etsy będzie świetnym rozwiązaniem. Ta wyjątkowa strona jest przeznaczona dla kreatywnych sprzedawców.