Magazyn i zarządzanie magazynem w sklepie internetowym. Sprawdź jak uporać się z tą kwestią, gdy nasz e-sklep się rozwija!

Magazyn sklepu internetowego to część, której nie widzą klienci, ale bardzo dobrze znają właściciele e-sklepów. To właśnie on jest często głównym powodem wielu planów czy przemyśleń. Jest to też jeden z trudniejszych w organizacji punktów wśród osób, które rozpoczynają prowadzenie swojego sklepu internetowego. Jak zatem stworzyć taki magazyn w e-sklepie i uprościć sobie pracę? O tym wszystkim piszemy poniżej.

Magazyn i zarządzanie magazynem w sklepie internetowym. Sprawdź jak uporać się z tą kwestią, gdy nasz e-sklep się rozwija!

 

Jak stworzyć i rozwijać magazyn swojego e-sklepu?

Pierwszym krokiem, jaki powinniśmy zaplanować podczas zakładania sklepu internetowego lub prowadząc już biznes, jest magazyn. Powinien być on odpowiedniej wielkości oraz posiadać odpowiednio dużo miejsca do przechowywania. Planując jego wykonanie, powinniśmy też uwzględnić rozwój firmy. Warto umieścić w nim odpowiednie meble magazynowe, które są wytrzymałe i pozwalają na wykorzystanie miejsca pod sufit. Posiadanie magazynu to komfortowa opcja, ale warto rozważyć — przynajmniej na początku prowadzenia biznesu sprowadzanie tylko części towaru do magazynu. Drugą część produktów tych mniej chodliwych możemy zamawiać dopiero po wykonaniu płatności przez klienta. Dzięki temu kosztem nieco dłuższego czasu realizacji będziemy mogli oferować większy asortyment. Jeśli posiadamy swój własny prywatny teren, możemy skorzystać z rozkładanych namiotów magazynowych. Są one wykonane z syntetycznego materiału, dają odpowiedni poziom zabezpieczenia i możemy stworzyć dodatkowe miejsce do magazynowania towarów w ciągu kilku godzin.

 

Jak skutecznie zarządzać magazynem? Zarządzanie magazynem przez WMS

WMS (Warehouse Management System), czyli system do zarządzania magazynem jest jednym z bardziej pomocnych sposobów obsługi magazynu. Są to systemy, które pomagają w zarządzaniu stanami magazynowymi. Mogą liczyć towar, tworzyć etykiety czy pomagać prowadzić kontrolę ilościową przyjmowanych podczas dostawy produktów. Takie rozwiązanie jest niezwykle korzystne przy większych magazynach i rozwoju naszego biznesu. Z pewnością dzięki WMS nie będziemy musieli poświęcać aż tyle czasu na manualną obsługę towaru w naszym magazynie.