Hale i magazyny namiotowe jako doskonałe rozważnie logistyczne!

Hale i magazyny namiotowe to jedne najciekawszych rozwiązań, jakie istnieją na rynku logistyki i magazynowania. Obecnie wiele firm boryka się z problemami przy magazynowaniu towaru — zwłaszcza w okresach świątecznych czy “sezonie” w danej branży. Idealnym rozwiązaniem w takich sytuacjach są waśnie magazyny namiotowe, które prezentujemy poniżej.

Hale i magazyny namiotowe jako doskonałe rozważnie logistyczne!

 

Czym są magazyny namiotowe?

Magazyny namiotowe to magazyny przestawne, które mają formę dużych namiotów. Na rynku istnieje wiele opcji i typów takich magazynów, choć zasada funkcjonowania ich, jest taka sama. Magazyny te możemy zamówić i w krótkim czasie (kilku godzin — dni) rozstawić na własnym terenie. Magazyny takie mają formę namiotu. Dostępne są też w różnych kształtach wielkościach. Mogą być one wykonane z jednego kawałka syntetycznego materiału, co zdarza się najczęściej przy mniejszych typach. Nieco większe magazyny namiotowe mają konstrukcję np. stalowe z nakładanym lekkim dachem syntetycznym. Składają się one zatem z aluminiowego szkieletu oraz poszycia. Mogą mieć również okna czy np. klimatyzację. Ich przeznaczeniem, jest przechowywanie towarów.

 

Czy magazyny namiotowe są trwałe?

Jednym z pierwszym i głównych pytań, jakie pada przy temacie magazynów namiotowych, jest to czy są one trwałe i możemy przechowywać w nich bezpiecznie swoje produkty. Odpowiedź na to pytanie jest jak najbardziej pozytywna. Magazyny takie oferują w zależności od różnych opcji dużą lub bardzo dużą ochronę. Nawet mniejsze i cieńsze magazyny namiotowe uchronią nasz towar od wiatru, deszczu, gradu czy śniegu.

 

Kiedy warto wykorzystać magazyny namiotowe?

Magazyny namiotowe warto wykorzystywać w kilku sytuacjach. Z pewnością będzie to sytuacja, kiedy prowadzimy mały biznes i potrzebujemy jedynie małej dodatkowej powierzchni do przechowywania. Wynajem magazynu w tej sytuacji to duże koszty, konieczność transportu produktów do odległego magazynu i zobowiązanie finansowe. Magazyny namiotowe to też świetny pomysł, jeśli prowadzimy firmę i jedynie sezonowo potrzebujemy zwiększyć powierzchnię do przechowywania np. przed świętami, gdy prowadzimy hurtownie z zabawkami. Opcja taka będzie też bardzo korzystna, jeśli zależy nam na niezależności i elastyczności. Wiele osób z pewnością wybierze takie rozwiązanie, a nie outsourcing, gdyż woli mieć wszystko pod własną kontrolą.